Nove pobjede gospićkih hrvača

0

Na Juniorskom prvenstvu  Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim načinom za juniore održanom u Zagrebu (Sesvetski Kraljevec),  član HK „Gospić“ Roko Jagar je sa dvije pobjede i jednim porazom osvojio  brončanu medalju u kategoriji do 66 kg. Na prvenstvu je nastupilo 58 hrvača iz 12 hrvačkih klubova.

U isto vrijeme u Koprivnici se održavao Međunarodni turnir za dječake i djevojčice “Zlatni pijetao”. Na njemu su Gospićani nastupili sa 7 hrvača i osvojili dva odličja. Robert Petranović sa dvije pobjede i jednim porazom osvojio je srebrenu medalju u kategoriji do 42kg, a Mihael Alić sa 3 pobjede i jednim porazom brončanu medalju u kategoriji do 40kg. Pobjede su upisali i Antonijo Rupčić i Romano Šarić, ali zaustavljeni su u 1/4 finalu. Za HK „Gospić“ nastupili su i Antonio Vukelić, Antonio Kovačević i Domagoj Jurković. Predvodio ih je trener Ivan Karić. Na ovom međunarodnom turniru  nastupilo je  315 hrvačica i hrvača iz Hrvatske, Mađarske, Slovenije, Češke, Slovačke i Bosne i Hercegovine.