Omišalj i Vinodol prejaki za Gospićanke

0

Djevojčice U12 odigrale su u nedjelju, 6. studenog 2022. godine, u Senju susrete 2. kola 1. HRL Zapad protiv vršnjakinja ŽRK Vinodol i RK Omišalj.

Igračice Vinodola i Omišlja odigrale su kvalitetnije i donijele rukometašicama Gospića prva dva poraza.

U prvom dijelu utakmice protiv ŽRK Vinodol utakmica je bila u egalu da bi protivnice na predah ipak otišle pri vodstvu 11:8. U nastavku susreta Primorke su bile puno odlučnije i čvršće čime su ostvarile pobjedu rezultatom 21:14.

Protiv ekipe iz Omišlja djevojčice trenerice Antonije Matić u prvom su dijelu pokazale puno bolju igru i u 14. minuti preuzele vodstvo. Na žalost ta je prednost trajala kratko i na poluvrijeme su otišle sa zaostatkom od 2 pogotka (9:11). Nakon predaha igračice Gospića nisu uspjele smanjiti zaostatak, te ekipa je Omišlja konačnim rezultatom 20:16 osvojila nova dva boda.

U utakmici protiv ŽRK Vinodol za najbolju igračicu u ekipi Gospića izabrana je Petra Balenović, dok je u susretu protiv RK Omišalj ta titula pripala Luciji Starčević. Čestitamo im na tom uspjehu.

Djevojčice U12 u ukupnom poretku zauzimaju 9. mjesto sa 4 odigrane utakmice, 2 pobjede, 2 poraza i 4 osvojena boda.

RK GOSPIĆ – ŽRK VINODOL 14:21 (8:11) – Balenović (6), Vukelić (5), Maras (3)

RK OMIŠALJ – RK GOSPIĆ – 20:16 (11:9) – Vukelić (7), Balenović (5), Mesić M. (1), Blažević (1), Maras (1), Fajdić (1)