Pobjeda dječaka U13 u derbi utakmici protiv ekipe iz Karlovca

0

RK Gospić otvorio je razigravanje za plasman na Završnicu Prvenstva Hrvatske ekipa dječaka U13, pobjedom nad RK Š.R. Karlovac. Susret koji se odigrao u subotu, 25. veljače 2023. godine u Karlovcu, protekao je u izjednačenoj igri u prvih 20 minuta. Ipak, rukometaši Gospića su bili koncentriraniji, borbeniji i bolji te su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću 10:9.

U nastavku susreta, Karlovčani su poveli rezultatom 15:11 nakon serija od 2:0 i 4:0, no igrači trenera Ivana Jelića vrlo brzo su uzvratili serijom 5:0 i preokrenuli rezultat u svoju korist. U posljednjih 5 minuta susreta, Gospićani su pokazali kvalitetu te su susret završili pobjedom 20:17, a za odlučujući pogodak zabio je Vito Maras.

Trenutno, dječaci U13 RK Gospić zaostaju 4 boda za prvoplasiranom Kozalom na tablici za prvaka. U osam odigranih utakmica, upisali su 5 pobjeda, 1 neodlučeni rezultat i 2 poraza, što im je donijelo ukupno 11 bodova. Na kraju susreta protiv RK Š.R. Karlovac, najviše su se istaknuli Sertić sa 8 pogodaka, Maras sa 7, Tonković Javorina sa 3 te Duić sa 2 postignuta gola.