Rukometaši Gospića osvojili četiri boda u dva susreta i vratili se na vrh tablice 2. HRL Zapad

0

U proteklom tjednu, seniori su odigrali dvije značajne utakmice 2. HRL Zapad. Rukometaši Gospića su se prvo susreli s RK Senj u odgođenoj utakmici 11. kola, održanoj 15. ožujka u Senju. Uslijedio je susret 14. kola protiv RK Zamet 2, koji se odigrao 18. ožujka u Gospiću.

Rezultati ovih utakmica i pobjede u oba susreta donijeli su igračima trenera Marina Bilića 4 nova boda, te ih vratili na vrh tablice s 13 pobjeda, 1 porazom i 26 bodova nakon 14 odigranih kola.

Utakmica u Senju bila je napeta tijekom cijelog susreta. Maksimalna prednost u prvom poluvremenu bila je +2, a s tim su vodstvom igrači Gospića završili prvo poluvrijeme (16:14). Drugo poluvrijeme donijelo je preokret, a serija rukometaša Senja od 3:0 u 46. minuti ponovno je promijenila vodstvo. Utakmica je završila tijesnom pobjedom Gospića rezultatom 33:32.

Nakon kratkog odmora, 18. ožujka u Gospiću, odigrala se utakmica protiv RK Zamet 2. Prvih 18 minuta susreta bila je izjednačena, a zatim su Gospićani serijom 3:0 preuzeli vodstvo, otišavši na odmor s rezultatom 20:15. U nastavku utakmice, igrači Gospića su zadržali prednost, a Kristijan Cvjetković istaknuo se s 10 postignutih golova. Susret je završio rezultatom 37:32 u korist Gospića.

Rezultati utakmica:

RK SENJ – RK GOSPIĆ 32:33 (14:16) – Strijelci: Markić (12), Petrović (7), Suknaić (5), Pavelić (4), Krmpotić (2), Matulović (2), Jelić (1)

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 2 37:32 (20:15) – Strijelci: Cvjetković (10), Markić (7), Pavelić (5), Jelić (4), Petrović (3), Čačić (2), Stilinović (2), Krmpotić (2), Suknaić (1), Matulović (1)