Sportski program povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti

0

Nogometno klub „CROATIA“ je pod pokroviteljstvom Grada Gospića organizirala bogat sportski program povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti.

Nakon višednevnog igranja pod rasvjetom malonogometni turnir je dočekao svoju završnicu gdje su za 3.mjesto igrali CROATIA i FENIKS, da bi na kraju slavio FENIKS (4:2)  sa dva pogodka Josipa Biškupovića i sa po jednim pogodkom Ranka Zeca i Josipa Župana, dok su za Croatiju pogodke postigli Marko Sekulić i Damir Borčić.

Oglas

U finalu gdje su igrali LIKA ŠPORT i VELEBIT (Gračac) nije pogodaka, ali je u izvođenju penala uspješnija bila momčad LIKA ŠPORT i osvojila NOVČANU NAGRADU od 4.000,00 kuna i pehar.

Drugoplasirani VELEBIT (Gračac) je prihodovao 2.000,00 kn a vitrine će im krasiti pehar za drugo mjesto.

Trećeplasirani FENIKS je također dobio pehar i NOVČANU NAGRADU od 1.000,00 kuna.

Najboljim igračem proglašen je nekadašnji juniorski hrvatski reprezentativac i hajdukovac IVAN GRIVIČIĆ (Lika šport), a iz iste momčadi su najbolji vratar ALEKSANDAR CAGA i najbolji strijelac GORAN LOVRIĆ sa pet pogodaka.

Posebna poslastica bilo je odigravanje prijateljske utakmice sa HNK“Hajduk“ pred više od 500 gledatelja u kategoriji pionira , te odigravanje utakmica CROATIA (seniori)- HAJDUK (juniori):

UZRAST godišta 97/98:

CROATIA – HAJDUK  1:2 (1:2)

Lički Osik-Stadion NK“Croatia“. Gledatelja 400. Sudac: Čustić(Lički Osik);

Strijelci:

0:1 Rapaić(23), 0:2 Rapaić (30), 1:2 Vuković(30):

CROATIA:Nerovčić, Pocrnić,Ratković,Župan,M.Radošević,D.Petrlić, Idžanović,Devčić, Vuković, L.Radošević, Ćaćić;

Još su igrali:  Nikšić,Matak,K.Petrlić,Čustić,Škulj,Tomić;

Trener: Ivan Štimac

HAJDUK:  Ljubić,Pranjić,Vrljićak,Bilić,Taraš,Jukić,Čeko,Fajdić,Rapaić,Vlašić,Samac;

Još su igrali: Letica,Jakir,Brkić,Boduljak,Delić,Ivić;

Trener: Duje Špalj:

Ravnopravna utakmica na iznenađenje svih gledatelja. Nakon bolje igra Hajduka u prvom poluvremenu domaćin Croatia dominira u drugom poluvremenu na opće iznenađenje, a najbolju prigodu za izjednačenje imao je Idžanović desetak minuta prije kraja kada je prošao gostujućeg vratara , ali nije uspio pogoditi gostujuću mrežu.