
Sinoć je u Gorskom kotaru kod Tuhobića policijska patrola naišla na skupinu od 20-ak migranata. Svi su, po običaju, bili bez ikakvih dokumenata. Kada ih je policija htjela zadržati do dolaska policijskog kombija, migranti su nasrnuli na policajce. Pri tome je jedan policajac potegao pištolj i u naguravanju je lakše ozljeđen jedan migrant.
Prije nepuna dva tjedna slično se dogodilo iznad Rijeke kada je 71 migrant uhićen u nedopuštenom kretanju kroz Hrvatsku. Budući da ih je tada bilo puno više nego li policajaca, migranti su ih odlučili kamenovati. Policajac se spotakao, pištolj je opalio, a jedan migrant je teže ranjen.
Naravno, odmah su se aktivitrale domaće tzv. nevladine udruge i po cijelom svijetu odaslale poruke kako hrvatska policija „redovno puca u ilegalne migrante“. Općina Brinje je još prošle godine uvela pravilo po kojem se noću ne gasi javna rasvjeta po okolnim selima koja su postala dio ustaljenih migrantskih ruta. S područja Općina Perušić, Vrhovine i Plitvička Jezera sve je više dojava o susretima mještana s migrantima, krađama i provalama.
Možda će vas zanimati
Čini kako je građanima „puna kapa“ tih nevladinih udruga (koje uzimaju oko milijardu kuna iz državnog proračuna godišnje) pa su na društvenim mrežama sve oštrije kritike migrantske krize i zahtjevi da čuvanje granica konačno preuzme vojska. U protivnom se postavlja pitanje: što se čeka??? Valjda da u svojim teškim zadaćama pogine neki hrvatski policajac. A to je ono što nam svakako ne treba.
L.O.
Imate važnu priču, fotografiju ili video? Javite nam se na [email protected]

