
Posljednji ovosezonski derbi između GNK Dinamo Zagreb i HNK Hajduk Split igra se danas od 16 sati na stadionu Stadion Maksimir.
Iako je prvenstvo već riješeno i Dinamo je osigurao naslov prvaka, interes za derbi nije ništa manji. Maksimir je rasprodan danima unaprijed, a očekuje se sjajna atmosfera na tribinama uz pune sektore domaćih navijača i veliki broj Torcide u gostujućem dijelu stadiona.
Prema posljednjim informacijama, trener Dinama Mario Kovačević odlučio se za sastav:
DINAMO:
Livaković – Valinčić, Zebić, Galešić, Goda – Zajc, Mišić, Stojković – Bakrar, Beljo, Hoxha.
S druge strane Gonzalo Garcia na Maksimir šalje:
HAJDUK:
Silić – Brajković, Marešić, Raci, Melnjak – Pajaziti, Sigur – Almena, Pukštas, Bamba – Livaja.
Hajduk u Zagreb dolazi značajno oslabljen. Filip Krovinović i Zvonimir Šarlija otpali su do kraja sezone zbog ozljeda, Anthony Kalik ima problema s bolešću, dok je Marino Skelin također izvan konkurencije. Dobra vijest za Splićane je povratak Ante Rebića i Ismaela Dialla treninzima, iako nisu potpuno spremni za svih 90 minuta.
Dinamo pak želi potvrditi dominaciju u završnici prvenstva. Modri su u sjajnoj formi posljednjih mjeseci i već su matematički osigurali novi naslov prvaka Hrvatske. Posebno impresivno djeluje napadački učinak momčadi predvođene Dionom Drenom Beljom koji je najbolji strijelac lige.
Današnji dvoboj bit će ukupno 250. službeni vječni derbi između Dinama i Hajduka, jednog od najvećih nogometnih rivalstava na ovim prostorima koje traje još od 1946. godine.
Prijenos utakmice dostupan je na kanalima MAXSport 1 i HDTV.


