SP 2026 Hrvatska – Gana ...
More
    Hrvatska – Gana
    ...
    Naslovnica Gradovi Gospić Adastra „pokorila“ krcati pub

    Adastra „pokorila“ krcati pub

    Oglas

       GOSPIĆ – U furioznom ozračju kakvo se redovno  doživljava u „Highlander“-pubu zagrebačka grupa “Adastra“ izbila je i zadnji adut filisterima sklonim kritiziranju svega i svačega. To nije bio koncert, nego zamalo instinktivno prožimanje emocija svakoga tko je u subotu navečer bio dio ovog događaja. Četvorka iz „Adastre“ nije se štedjela i odsvirala je najvažniji dio svojega opusa, od „Pješčanog sata“, pa do „Nabujale rijeke“ koja je u konačnici odnijela i sve nedoumice treba li se ovaj bend naći na MTV-listi naj-izvođača 2012. godine!?!

        Ionako  uzavrelu atmosferu dodatno je zagrijala Katarina iz gospićke grupe „Starmali“ otpjevavši „Sladoled“ i „Srebrni“. Ovu je potonju skladbu frontman „Adastre“ Jeronim Marić-Jerko skladao dok je sa sestrom Anđom svirao u grupi „Flare“. U iznadprosječno brojnoj publici bilo je poklonika dobre glazbe pristiglih iz cijele Like, najbolji dokaz da se Gospić  etablirao kao apsolutno najjača i zamalo zadnja  oaza dobre  rock-glazbe u široj regiji. Što se   tiče „Highlander“-puba   to je  kultno mjesto koje na sreću još nije zahvatio toliko rašireni turo-folk agens.

                                                                                                                                                M. S.