SP 2026 Hrvatska – Gana ...
More
    Hrvatska – Gana
    ...
    Naslovnica Vijesti Drugi biskupijski križni put mladih okupio dvjestotinjak sudionika u Korenici

    Drugi biskupijski križni put mladih okupio dvjestotinjak sudionika u Korenici

    Oglas

    Drugi po redu Biskupijski križni put mladih Gospićko-senjske biskupije održan je danas, a domaćin događanja bila je župa sv. Jurja, mučenika, u Korenici. Oko dvjesto mladih okupilo se u župnoj crkvi odakle su, nakon pokorničkog bogoslužja koje je predvodio fra Kristian Radas, krenuli na planiranu rutu. Tijekom puta mladi su kroz molitvu, pjesmu, otajstva Isusove muke i pobožnost krunice prikazivali Bogu svoje nakane i svjedočili svoju pripadnost vjeri i Crkvi.

    Molitvi su se pridružili gospićko-senjski biskup Marko Medo te nekoliko svećenika koji su mladima bili na raspolaganju za sakrament ispovijedi. Zajednički hod vjere obuhvatio je četrnaest postaja križnog puta, a završio je misnim slavljem u župnoj crkvi sv. Jurja, mučenika.

    U homiliji biskup Medo zahvalio je mladima na njihovom svjedočanstvu vjere. Istaknuo je kako su bez puno riječi pokazali kome pripadaju – Isusu Kristu. Poručio im je da Bog ima poruku za svakoga i pozvao ih da se u svakoj životnoj situaciji znaju vratiti Bogu. „Ovo naše zajedništvo treba biti poticaj za produbljivanje našeg odnosa s Bogom“, kazao je biskup te zahvalio mladima što svojim prisustvom uljepšavaju sliku Gospićko-senjske biskupije i daju joj nadu za budućnost.

    Nakon mise, mladi su nastavili druženje uz zajednički objed u župnoj dvorani.

    L.O.