Mladi rukometaši iz Gospića zasjali na nacionalnoj razini: Dječaci U13 među 12 najboljih ekipa u Hrvatskoj

0

Dječaci U13 Rukometnog kluba “Gospić” zauzeli su 12. mjesto na nacionalnoj razini, čime su se svrstali među najbolje ekipe u Hrvatskoj. Svibanj je mjesec u kojem se natječu najbolje ekipe svih dobnih skupina, koje se tijekom natjecateljske godine istaknule po kvaliteti, boreći se za titulu državnog prvaka.

Prve hrvatske rukometne lige, kategorija dječaci, podijeljene su u pet regija. Iz svake regije, četiri najbolje ekipe ulaze u konkurenciju za naslov prvaka, čineći 20 najboljih ekipa u Hrvatskoj.

Rukometaši iz Gospića, rođeni 2009. i 2010. godine, ove se sezone natjecali u 1. HRL regiji zapad. S ukupno 14 pobjeda, 2 neriješena rezultata i 5 poraza, osvojenih 30 bodova i gol-razlikom 485:417, plasirali su se među 20 najboljih ekipa u Hrvatskoj.

Završnica Prvenstva Hrvatske, održana u Poreču od 30. svibnja do 2. lipnja 2023. godine, smjestila ih je u skupinu A zajedno s ekipama RK Zadar 2013, RK Ivanić – Grad, RK Koprivnica i RK Viro – Virovitica.

Rukometaši trenera Ivana Jelića ostvarili su polovičan uspjeh prvog dana natjecanja. Nakon prve pobjede protiv vršnjaka iz Ivanić Grada, popodnevna utakmica protiv dobro poznatih rivala iz RK Zadar 2013 rezultirala je najtežim porazom za mlade gospićane na prvenstvu.

Nastavak natjecanja donio je nova dva susreta u kojima su rukometaši iz Gospića pokazali veću igračku kvalitetu, čvršći pristup i veću agilnost, što im je donijelo visoke pobjede protiv RK Koprivnica i RK Viro – Virovitica.

Kao drugoplasirani u skupini, Gospićane je u osmini finala dočekao susret protiv ekipe RK Dugopolje. Utakmica je donijela dvije različite igre. U prvom poluvremenu ekipa iz Gospića pokazala se kao bolji protivnik, dok se u drugom poluvremenu ekipa iz Dugopolja “probudila” i rezultatski sustigla prednost sa poluvremena. Dva uzastopna pogotka u posljednjoj minuti utakmice donijela su pobjedu protivnicima i poraz ekipi trenera Jelića, što ih je koštalo ulaska među 8 najboljih ekipa Hrvatske.

Unatoč iznimno dobrom plasmanu i osvojenom 12. mjestu u konkurenciji više od 140 ekipa u Hrvatskoj, ostaje gorčina zbog toga što su bili na korak do ulaska među 8 najboljih, a možda i do osvajanja medalje.

Najboljim igračima utakmica proglašeni su Mateo Tonković Javorina u utakmici protiv RK Ivanić – Grad, Borna Duić u utakmici protiv RK Koprivnica, Vito Maras u utakmici protiv RK Viro – Virovitica i Ivano Stručić u utakmici protiv RK Nexe.

U ekipi su, pod vodstvom trenera Ivana Jelića i službenog predstavnika Mate Pavelića, bili Igor Jelinić, Frano Gučanin, Borna Sarić, Mateo Tonković Javorina, Andrija Tomašić, Borna Duić, Ivano Stručić, Josip Pajtl, Matej Tomljenović, Matan Marković, Ivan Župan, Vito Maras, Mateo Mandić, Mihael Jurčić, Luka Brozičević, Gabrijel Sertić, Ivan Vukelić i Andrija Ratković, dok je Nikola Nikšić bio odsutan iz privatnih razloga.