Novi Euroligaški poraz košarkašica Gospića

0
mandir, kosarka

Košarkašice Gospića CO u trećem su kolu skupine C Eurolige izgubile na svom terenu od slovačkog predstavnika Good Angels iz Košica sa 76:91 (25-27, 18-23, 20-19, 13-22).

Poraz od +15 nakraju je bio prevelik jer su gošće u prvih 38. minuta bile samo tri puta na dvoznamenkastoj razlici, a šest minuta prije kraja rezultat je bio samo 73:67.

Iako je početak bio izjednačen ekipa Košica se u 13. minuti po drugi put odvojila na +6. Raspoložena Julie McBride potom je stavila svoju drugu tricu pa dva bacanja te približila domaće košarkašice na poen minusa. Košarkašice Gospića su na odmor otišle s -7 (43:50), što je u nekoliko navrata do tada bila najveća razlika u susretu.

Slovakinje su slavile zahvaljujući dominaciji pod koševima, odnosno velikom broju napadačkih skokova. Gospićanke su veći dio drugoga dijela morale igrati bez svoje najbolje igračice Jelene Ivezić, koja se ozlijedila prilikom jednog pada.

Najefikasnija u sastavu Gospićanki bila je Julie McBride sa 22 koša, 5 skokova i 4 asista, dok je u redovima gošći Miljana Bojović ubacila također 22 poena.Nakon tri kola Gosić CO ima pobjedu i dva poraza, a u četvrtom kolu će za tjedan dana ugostiti Spartak iz Moskve.