Rukometaši Gospića U15 zaustavljeni korak do završnice

0

Proteklog vikenda, dječaci U15 rukometnog kluba “Gospić” odmjerili su snage s ekipama MRK Kozala i RK Mornar Dramalj – Crikvenica u sklopu 7. kola Lige za prvaka 1. HRL Zapad. Utakmice su odigrane u Gradskoj sportskoj dvorani u Crikvenici.

Za ostanak u borbi za plasman na Završnicu PH, igrači trenera Roberta Havličeka trebali su osvojiti 2 nova boda. Nažalost, dvije sekunde pred kraj utakmice, omela su ekipu u tom naumu. Trenutno se s 10 pobjeda, 1 neriješenim rezultatom i 8 poraza nalaze na 5. mjestu.

Prvih 20 minuta susreta protiv prvoplasirane Kozale, Gospićani su pokazali dominantnu igru i veliku želju za pobjedom. Serijom 4:0 nakon 10. minute odlijepili su se na +3, ali su uslijed 2 nerealizirana kaznena udarca, na kraju prvog dijela ostvarili prednost od +2 (11:9).

U nastavku utakmice, Riječani su serijom od 4 uzastopna pogotka prešli u vodstvo. Međutim, borbenost, silna želja i odlučna igra donijeli su izjednačen rezultat do kojega su igrači Kozale došli pogotkom u posljednjim sekundama utakmice (17:17).

U susretu protiv ekipe Mornara, očita je bila goruća želja za pobjedom obje ekipe. Nakon 20 minuta igre, ekipa Gospića zaostajala je 2 gola za Mornarom (12:10). Nastavak susreta donio je još 20 minuta izjednačene igre, a novi primljeni pogodak igrača Gospića u samoj završnici susreta i to u posljednjem udarcu na utakmici, u izvođenju deveterca po isteku vremena šokirao je mlade Gospićane (18:19) i ostavio im vrlo malenu mogućnost plasmana među 20 najboljih ekipa Hrvatske.