SP 2026 Hrvatska – Gana ...
More
    Hrvatska – Gana
    ...
    Naslovnica Gradovi Gospić Održana svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Gospića

    Održana svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Gospića

    Oglas

    Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Gospića danas je proslavljen Dan Grada Gospića i blagdana Sv. Marije Magdalene- zaštitnice grada.

    Brojni uzvanici okupili su se u kinu Korzo, a svečanu sjednicu Gradskog vijeća otvorio je predsjednik Gradskog vijeća Petar Radošević.

    – U aktualnom sedmom sazivu Gradskog vijeća održane su ukupno 23 sjednice. Ovo je prvo vijeće u kojem imamo kohabitaciju vlasti. Ista takva situacija je i u Ličko-senjskoj županiji i u većini gradova i općina. Što se tiče sjednica Gradskog vijeća, u polovini mandata doneseno je ukupno 135 odluka, 57 zaključaka, 29 programa, 8 pravilnika i desetak akata vezanih uz proračun. Danas ću nabrojiti samo one najvažnije. Prvi je Pravilnik o stipendiranju učenika i studenata na području Gospića, Odluka o donošenju programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu RH, program potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju Grada Gospića za razdoblje od 2019.-2022. godine, Odluka o donošenju prvih izmjena urbanističkoga plana naselja Gospić, Odluka o socijalnoj skrbi, Plan gospodarenja otpadom…”, kazao je Radošević istaknuvši kako je dobro da je grad politički stabilan te da bi bilo dobro i drugu polovinu mandata isto tako dobro odraditi.

    Gradonačelnik Grada Gospića Karlo Starčević kazao je kako su dvije godine mandata prilično puno napravili.

    -Još nismo napravili sve ono što sam planirao i što sam htio. Promjenama nisam zadovoljan ni kao gospodarstvenik iako ulažemo dosta sredstava u izgradnju infrastrukture kako bi se poboljšao životni standard. Kada sam preuzeo vodstvo Grada odmah sam počeo s promjenama, a to dakako da su mladi. Udvostručili smo naknade za svako novorođeno dijete, proširiti ćemo kapacitete postojećeg dječjeg vrtića i to ćemo do kraja godine ostvariti. Ove godine imamo 58 djece jasličke dobi više nego 2018. godine, kazao je Starčević.

    Župan ličko-senjski dr. Darko Milinović čestitao je svim građanima Dan Grada Gospića. Naglasio je kako je politička stabilnost, kako grada, tako i županije najbitnija za potencijalne investitore.

    -Drago mi je da je u GV Grada Gospića zaživjela ta kohabitacija. Većina u vijeću nije rušila proračun, već je gledala interes i donesla proračun, ma kakav on bio. To u slučaju Županijske skupštine nije bio slučaj. Ipak, na kraju, zahvala svima koji su digli ruku za Ličko-senjsku županiju. Žao mi je što gradonačelnik nije spomenuo Razvojni centar Ličko-senjske vrijedan 23 milijuna kuna, kojeg nije bilo da nije prihvaćen proračun…Međutim, ukoliko gradonačelnik i ja budemo usamljeni u promoviranju Grada Gospića i Ličko-senjskoj županiji, onda će nam rezultati izostati, kazao je Milinović.

    Među govornicima koji su se obratili na svečanoj sjednici Gradskog vijeća bili su i izaslanik predsjednice RH Zvonimir Čurković, izaslanik predsjednika Sabora RH i predsjednik Županijske skupštine Marijan Kustić i izaslanica predsjednika Vlade RH Katica Pripić.

    Svečana sjednica je završena dodjelom priznanja i nagrada.

    L.O.