SP 2026 Hrvatska – Gana ...
More
    Hrvatska – Gana
    ...
    Naslovnica Vijesti Gospićko-senjski biskup Medo pozvao na molitvu za papu Franju

    Gospićko-senjski biskup Medo pozvao na molitvu za papu Franju

    Oglas

    Gospićko-senjski biskup mons. Marko Medo uputio je 20. veljače svim svećenicima, redovnicima, redovnicama i vjernicima poziv na molitvu za papu Franju, koji je 14. veljače hospitaliziran zbog infekcije dišnih putova i obostrane upale pluća.

    U svom obraćanju biskup Medo podsjetio je kako papa Franjo neprestano poziva vjernike na molitvu te istaknuo da mu je u ovom trenutku ona potrebnija nego ikada. Stoga je odredio da se u svim župnim zajednicama Gospićko-senjske biskupije na VII. nedjelju kroz godinu, 23. veljače, tijekom jedne svete mise moli za zdravlje Svetog Oca.

    Također, biskup je pozvao svećenike da u molitvu vjernika na svim misnim slavljima toga dana uključe zaziv za papu Franju, moleći za njegovo zdravlje, snagu i utjehu. Na kraju mise preporučio je i molitvu svetom Josipu, koju papa Franjo osobno moli više od 40 godina.

    Ovim pozivom gospićko-senjski biskup pridružio se brojnim vjernicima diljem svijeta koji ovih dana upućuju molitve za ozdravljenje pape Franje.

    L.O.