Župan Ernest Petry objavio je reel s jučerašnje konferencije za medije u Gospiću, na kojoj je govorio o problematici ilegalno odloženog otpada i poručio da svi počinitelji, “od najmanje karike do vrha piramide”, moraju kazneno odgovarati.
U objavi je istaknuo kako je, kako kaže, prvi u Republici Hrvatskoj javno pred medijima poručio da odgovorni za ovaj slučaj moraju biti uhićeni i kazneno odgovarati za zločin počinjen na području grada Gospića i Ličko-senjske županije.
Možda će vas zanimati
“Moja je odgovornost kao ličko-senjskog župana da ću uvijek prvi stajati u obrani Like i Ličko-senjske županije, kao što sam stajao i proteklih pet godina, ne manipulirajući, nego tražeći cjelokupnu kaznenu odgovornost”, poručio je Petry.
Zahvalio je Vladi Republike Hrvatske, resornom ministarstvu i Fondu koji su se uključili u rješavanje problema i financiranje uklanjanja otpada, naglasivši da taj posao ne bi bilo lako provesti isključivo sredstvima jedinice lokalne samouprave.
Posebno se osvrnuo i na počinitelje, odnosno, kako ih je nazvao, kriminalnu skupinu koja je počinila zločin, dodajući kako se od njih vrlo vjerojatno neće moći naplatiti cjelokupan iznos sanacije.


