Uspjeh na Jahorina Ultra Trailu: Dijana i Marijan Butorac ostvarili odlične rezultate

0

Uspješni hrvatski trkači, Dijana i Marijan Butorac, nastavili su sa sjajnim rezultatima na Jahorina Ultra Trailu, koji se održao od 22. do 23. srpnja 2023. godine. Ovaj popularni događaj bio im je treći nastup zaredom na ultra trailu, koji organizira Olimpijski centar Jahorina.

Utrka je podijeljena na četiri različite staze – Mini, Midi, Maxi i Ultra, sve sa ciljem na Jahorini. Start za Maxi stazu bio je u Rogatici, dok je za Ultra stazu start bio u Višegradu. S obzirom da je utrka dio Alpe Adria Cupa, kojeg čine utrke iz više zemalja, interes za ovu utrku je bio iznimno velik. Trkače je dodatno privukao i bogat nagradni fond.

Oglas

Dijana Butorac nastupila je na Midi stazi, dugačkoj 30 km s 1350 m vertikalnog uspona. Sa vremenom od 4 sata i 30 minuta, osvojila je impresivno 8. mjesto.

Njen suprug, Marijan Butorac, odlučio se za izazovniju Maxi stazu, dugačku 78 km s 3600 m uspona. Njegovo vrijeme od 11 sati i 19 minuta bilo je dovoljno za postolje – osvojio je treće mjesto. Ovaj rezultat predstavlja treće postolje zaredom na ovoj utrci i omogućio mu je plasman na JUT Masters, koji će se održati krajem rujna.

Jahorina Ultra Trail poznat je kao zahtjevna, ali prekrasna utrka koja prolazi kroz najljepše dijelove Jahorine i Romanije. Dijana i Marijan Butorac su još jednom dokazali svoju izdržljivost i talent na ovom prestižnom događaju.