SP 2026 Hrvatska – Gana ...
More
    Hrvatska – Gana
    ...
    Naslovnica Gradovi Gospić Sabor biskupa Riječke metropolije

    Sabor biskupa Riječke metropolije

    Foto: IKA
    Oglas

    Sabor biskupa Riječke metropolije održan je jučer u biskupskom ordinarijatu u Gospiću pod predsjedanjem riječkog nadbiskupa i metropolita Ivana Devčića.

    Na saboru su sudjelovali porečki i pulski biskup Dražen Kutleša, krčki biskup Ivica Petanjak i gospićko-senjski biskup Zdenko Križić, koji na Blagovijest tradicionalno ugošćuje biskupe metropolije.

    Na Saboru je izvješće o radu Bogoslovnog sjemeništa „Ivan Pavao II.“ i Teologije u Rijeci iznio rektor sjemeništa dr. Mario Tomljanović. Godišnje izvješće o radu Međubiskupijskog ženidbenog suda I. stupnja iznio je sudski vikar mons. mr. Emil Svažić. Nakon njihovih izlaganja biskupi su zajedno s metropolitom raspravljali o zajedničkim pitanjima Riječke metropolije.

    Susret biskupa je završen svetom misom koju je u gospićkoj katedrali Navještenja BDM predvodio zadarski nadbiskup Želimir Puljić, predsjednik HBK.

    L.O./IKA