More
    Naslovnica Vijesti Uz mnoštvo građana dostojanstveno i svečarski upaljena druga svijeća na adventskom vijencu

    Uz mnoštvo građana dostojanstveno i svečarski upaljena druga svijeća na adventskom vijencu

    Oglas

    U središtu Gospića upaljena je večeras druga adventska svijeća. Tijekom molitvi  gospićki župnik vlč. Mario Vazgeč naglasio je kako će se večeras upaliti svijeća koja simbolizira betlehemsko svjetlo i mir. Nakon pjevanja božićnih pjesama drugu svijeću na adventskom vijencu upalio je župan dr. Darko Milinović. Okupljeno mnoštvo se nakon toga zaputilo do spomen-poprsja dr. Franje Tuđmana, prvog hrvatskog predsjednika koji je umro 10. prosinca 1999. godine.

    Paljenju adventske svijeće i molitvama za dr. Tuđmana svjedočilo je mnoštvo građana koji su se okupili unatoč hladnom vremenu i vrlo klizavim nogostupima.

    L.O.