
Građanin s područja Svetog Roka jučer je dragovoljno predao veću količinu oružja, streljiva i eksploziva, izvijestila je Policijska postaja Gospić.
U sklopu akcije „Manje oružja – manje tragedija“ građanin je policiji predao 450 komada streljiva kalibra 7,62 milimetra, ručnu bombu M 52, puškomitraljez i dva kilograma eksploziva.
Predana ubojita sredstva preuzeo je policijski službenik za protueksplozijsku zaštitu te su pohranjena u skladište do uništenja.
Iz policije podsjećaju da se protiv građana koji dragovoljno prijave i predaju ilegalno oružje, streljivo ili eksplozivna sredstva neće pokretati prekršajni ni kazneni postupak.
Građane se poziva da oružje i eksplozivna sredstva ne donose sami u policijske postaje, kako ne bi došlo do njihova aktiviranja i ozljeđivanja. Namjeru dragovoljne predaje potrebno je prijaviti na broj 192 ili u najbližoj policijskoj postaji, nakon čega će policija poslati stručne i osposobljene službenike koji će oružje sigurno preuzeti.
Policija zahvaljuje svim građanima koji su dosad prepoznali važnost akcije „Manje oružja – manje tragedija“ te poziva i druge da slijede njihov primjer kako bi se pridonijelo sigurnijoj budućnosti.


