More
    Naslovnica Gradovi Gospić Tragika Vukovara obvezuje naše sjećanje

    Tragika Vukovara obvezuje naše sjećanje

    Oglas

    Prije 26 godina Hrvatsku je šokirala vijest da je nakon tri mjeseca opsade pao Vukovar, grad heroj u kojemu je izginulo oko 2 500 branitelja i civila, među kojima i 40 djece. Ovim povodom je Grad Gospić večeras organizirao komemoraciju koja je održana nakon svete mise u katedrali Navještenja blažene djevice Marije. Na prostoru ispred katedrale, kod kipa Marte vodarice, svijećama je oslikano ime Vukovara i silueta golubice, simbola mira.

    Svijeće su zapalili župan ličko-senjski dr. Darko Milinović sa suradnicima, predstavnici Grada Gospić, predstavnici nekoliko braniteljskih udruga i nekolicina građana. Od kada se obilježava ovaj tragični spomen-dan nikada manje ljudi nije došlo da bi  molitvama i paljenjem svijeća odalo počast strašnoj sudbini Vukovara, njegovih branitelja i građana. Dok su se prijašnjih godina organizirale kolone sjećanja s nekoliko stotina sudionika, večeras je jedva 50-60 ljudi došlo odati počast Vukovaru, tome simbolu stradanja koji nas obvezuje. Mnoštvo svijeća upaljenih večeras  na balkonima i prozorima diljem Gospića potvrdile su kako su Vukovar  i Škabrnja (koja se ove godine službeno nije niti spomenula) uvijek u mislima Gospićana, žitelja grada koji  je tijekom rata nakon Vukovara i Pakraca doživio najveća razaranja.

    LO